Nike Free – buty dla miłośników sportu

Nike Free - buty dla miłośników sportu

Buty Nike Free przeznaczone są głównie dla miłośników aktywnego trybu życia oraz sportu. Konstrukcja ich podeszwy to bowiem rezultat około ośmiu lat pracy inżynierów amerykańskiej marki Nike. Dzięki specjalnie opracowanej technologii, buty te pozwalają na jak najbardziej naturalny ruch stopy. To pomóc ma zaś w osiąganiu jak najlepszych rezultatów podczas treningów. Stąd pochodzi także nazwa tego obuwia. Free oznacza bowiem po angielsku wolność. Buty te zaś za zadanie mają w jak najmniejszym stopniu ograniczyć wolny i swobodny ruch stopy. Mają dawać wrażenie biegania boso.

Seria butów Free obejmuje wiele modeli, wśród których swoich faworytów odnajdą zarówno miłośnicy joggingu, jak i treningów fitness. Dostępne są również buty sportowe, których przeznaczeniem jest codzienne użytkowanie – na przykład w pracy. Seria skierowana jest do kobiet oraz mężczyzn, a także do dzieci. Większość dostępnych na polskim rynku modeli można dostać w dobrych sklepach internetowych, jak http://sklep.adrenaline.pl/pol_m_marki-kolekcje-_nike_Free-7092.html

Producent zauważa, iż ze względu na specjalną technologię podeszwy oraz wrażenie chodzenia boso – aktywowane są spore grupy mięśni stopy, której do tej pory nie były aktywowane podczas chodzenia. Z tego względu noszenie tego obuwia może wymagać odrobinę czasu – nim okaże się wygodne i niezawodne w stu procentach.

Warto dodatkowo zauważyć, iż podeszwa tych butów wykonana jest z pianki Phylite, która jest niezwykle giętka. Jest także z pozoru dość gruba, co jednak zupełnie nie przeszkadza podczas samego treningu. Dobrze współpracuje bowiem ona ze stopą i zapewnia jej także ogromny komfort. Buty te są także bardzo lekkie, dzięki czemu nie obciążają zbytnio stopy. Cecha ta zaprocentuje pozytywnie zwłaszcza podczas długich treningów lub na przykład podczas długiego dnia w pracy, który wymaga od pracownika dużej ilości energii oraz utrzymywania pozycji stojącej.

Buty z serii Free dostępne są w wielu kolorach oraz fasonach. Ich charakterystyczną cechą jest gruba, dobrze widoczna podeszwa z charakterystycznymi nacięciami. Utrzymana jest najczęściej w białej kolorystyce z innymi, barwnymi dodatkami nawiązującymi do pozostałej kolorystyki buta.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>