Buty do piłki nożnej – na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Buty do piłki nożnej - na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Piłka nożna to jedna ze zdecydowanie najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie. Sympatią i uznaniem cieszy się zwłaszcza w Europie, gdzie grają najlepsze kluby i reprezentacje świata. Nie dziwi zatem, iż sport ten decydują się uprawiać także osoby zajmujące się sportem w czysto amatorski sposób.

Często właśnie one stają przed pytaniem, na co powinni zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego obuwia piłkarskiego? Buty do piłki nożnej muszą być wygodne i trwałe. Poza wzornictwem oraz rozmiarem istotny jest bowiem jeszcze szereg innych czynników. Wśród nich najistotniejszy jest z całą pewnością rodzaj podłoża, na którym toczyć się ma gra. Korki – jak popularnie mówi się na buty do futbolu – dobiera się bowiem w zależności od murawy lub innego tworzywa, którym pokryte jest boisko.

Wyróżnia się popularne wkręty – przeznaczone do gry na murawie o słabej przyczepności, a także lanki. Te drugie cieszą się dużą popularnością wśród profesjonalnych piłkarzy. Na ich podeszwie znajduje się spora ilość korków z tworzywa sztucznego. Zapewniają dobrą przyczepność i nie są tak inwazyjne, jak wkręty metalowe.

Podczas gry na sztucznej nawierzchni najlepiej sprawdzają się zaś tak zwane turfy. Wyposażone są w korki gumowe. Buty te nie sprawdzą się jednak na naturalnej murawie, zwłaszcza gdy jest wilgotna lub mokra. Nie zapewnią one skutecznej przyczepności i mogą tym samym doprowadzić do niepotrzebnej kontuzji.

Miłośnicy futsalu zaś – czyli piłki nożnej w hali – wybierają natomiast popularne halówki. Nie niszczą oraz nie brudzą one parkietu, zapewniając jednocześnie dobrą przyczepność oraz ochronę stopy.

Sprawdź: http://sklep.adrenaline.pl/pol_m_pilka-nozna_buty-do-pilki-noznej-7629.html

Poza rodzajem nawierzchni i przystosowaną do niej podeszwą buta, warto także zwrócić uwagę na zastosowane w butach technologie. Istotne jest przede wszystkim, by materiał wykorzystany do produkcji butów pozwalał skórze na swobodne oddychanie. To pomoże zapobiec odciskom oraz odparzeniom. Dobrym rozwiązaniem jest także tak zwane szycie bezszwowe, które zapewnia stopom odpowiedni komfort noszenia butów. Pamiętać należy również o tym, by buty były odpowiednio lekkie. Nie przeciążą wówczas nóg.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>